Po sezonie letnim 2016- przed sezonem halowym 2016/17

Kilka słów na podsumowanie sezonu letniego 2016 i kilka zdań na temat rozpoczynającego się sezonu halowego 2016/17 .

Sezon letni nie należał do najbardziej udanych w wykonaniu TW Kołaczkowo. Zmiany kadrowe jakie nastąpiły wyraźnie nie przełożyły się na miejsce w tabeli. Generalnie ostatnia pozycja na podium wielu ujmy nie przynosi- ale TW kojarzone było raczej z wyższymi pozycjami...inna rzecz, że kojarzone było z tym już wiele lat temu.

Sezon 2016 był mało wymagający. A mimo to Kołaczkowo dość słabo prezentowało się w tych spotkaniach, w których należało się zaprezentować jak najlepiej. Czasami brakowało umiejętności...ale najczęściej jakiejś konsekwencji- której to właśnie niedostatek przekładał się na największe problemy, jakie TW miało w zdecydowanej ilości spotkań.

Generalnie- przez cały sezon TW nie zagroziło zespołom, które znalazły się nad nim w tabeli. Było coś z zaskakującej niemocy w każdym ligowym pojedynku z Sokolnikami i For Linkiem... Nawet jeśli gra w poszczególnych spotkaniach pozwalała na jakiś optymizm...to jednak wyniki jakie padały nie pozostawiają złudzeń...

Czy można było osiągnąć w tym sezonie więcej? Oczywiście- to czego zabrakło to chyba głównie pewnej konsekwencji we wszystkim co TW robiło.

Tabela sezonu letniego 2016

Szymon Graczyk
Szymon Tamborski

Zdobycze bramkowe zawodników w sezonie letnim 2016

Zdecydowanie najlepsza wiadomością po tym sezonie, jest fakt, że nagroda indywidualna dla Króla Strzelców wróciła do TW. To najlepsza wieść- zwłaszcza jeśli idzie o zbliżający się sezon halowy. W poprzednim roku do lepszego miejsca w tabeli i lepszych wyników brakło właśnie armaty z przodu...teraz wiadomo, że TW tą armatę wreszcie znalazło...kwestia tego czy skuteczność Macieja Szczublewskiego przełoży się na kolejne rozgrywki?

Maciej Szczublewski TW Kołaczkowo 45
Mateusz Szymczak LZS Sokolniki 27
Mateusz Szuba FOR LINK – Kołaczkowo 26
Patryk Krzyżanowski LZS Sokolniki 19
Jakub Czerniak Sokół Sokolniki 16
Mateusz Kozielczyk Sokół Sokolniki 15
Mariusz Bącler FOR LINK – Kołaczkowo 15
Dominik Szymański TW Kołaczkowo 14
Tomasz Opielski LZS Sokolniki 14
Mateusz Ludwiczak K&L Gałęzewice 14

10 najlepszych strzelców sezonu letniego 2016

Jednym z największych mankamentów jaki widzimy w zbliżającym się sezonie jest problem z obsadą bramki. Miejsce pewnie zajmowane przez Rafała Pawlaka prawdopodobnie w co drugiej kolejce będzie zostawało osierocone. Pytanie czy osoby, które będą zastępować pierwszego golkipera choć trochę w pozytywny sposób przełożą swoją grę na resztę zespołu.

Co jeszcze? Konsekwencja taktyczna. TW niezmiennie od wielu lat balansuje na dwóch prostych założeniach- albo stosuje wysoki presing...albo czeka spokojnie na ruch przeciwnika. Wszystko to w założeniu jest oczywiście proste...konsekwentna realizacja przyjętego planu przynosi raczej rezultaty...ale problemy zaczynały się zawsze kiedy konsekwencji w grze brakowało.

Przed początkiem sezonu letniego pisaliśmy o tym jak może przełożyć się świeża krew na to co pokaże TW Kołaczkowo podczas pojedynków z rywalami. Dziś wiemy, że szału nie było...a prócz rozczarowującego miejsca w tabeli...jeszcze bardziej rozczarowało kilka wyników jakie zespół osiągnął.

Teraz, przed zbliżającym się sezonem halowym pytanie jest inne i bardziej rozbudowane. Ciekawi mianowicie jak doświadczenie młodych zawodników- którzy rozegrali już w barwach TW sezon letni przełoży się na ich postawę. Pytanie kolejne to jak umiejętności i doświadczenie zawodników , którzy po dłuższym lub krótszym czasie absencji w TW przełoży się na dobro drużyny- mowa tu o powracających w szeregi Kołaczkowa Krzysztofie Kubisiaku i Damianie Dziczkańcu. Wreszcie pytanie trzecie- jak ta cała mieszanka zadziała? Czy będzie to jak mieszanka turbo? Czy raczej jak gęsta trudno rozpuszczalna ciecz?

I wreszcie pytanie ostatnie- jak na grę i zespół podziała brak Bartosza Waszaka- który cały czas powoli wraca do zdrowia po kontuzji jaka odniósł w poprzednim sezonie halowym?

Wszystko przed nami- a odpowiedź zacznie się pojawiać już po najbliższym inauguracyjnym spotkaniu z nie kim innym jak...zespołem Oldboya.