Podsumowanie sezonu 2022/23

TW punktowało jak mogło ale inni punktowali lepiej i mistrzostwa nie udało się obronić. Trzy porażki i remis. Remis w ostatniej kolejce w meczu, który był pod kontrolą. Dwie bolesne porażki z Wartą i ostatecznie trzecie miejsce. To był sezon dla TW jakich wiele. Wszystko idzie dobrze ale brakuje niuansów, żeby poszło doskonale. Niewiele brakło do wicemistrzostwa…ale brakło. Szło perfekcyjnie ale przyszła porażka z silniejszym. TW toczyło zażarte boje z każdym zespołem i to nie tylko dlatego, że taki jest styl Kołaczkowa a bardziej dlatego, że rywale w meczach z TW gryzą klepki. Jeśli Kołaczkowo zdoła się wznieść na poziom przeciwnika…rzadko kiedy schodzi pokonane. Doskonałe spotkania z Tornado w pierwszej rundzie czy z Sokolnikami w rewanżach to pokazują. To nie był zły sezon TW..mógł być lepszy ale brakło właśnie tych niuansów.

Jak co roku walczący o najwyższe cele, dwa mecze z mistrzem przegrane, ale niemal do końca liczący się w walce o tytuł, chyba największy przegrany ostatniej kolejki. TW wszystko miało w swoich nogach i głowach i na tablicy by zając drugie miejsce, jednak zryw Raptorsów w ostatnich minutach ostatniego meczu sezonu pozwolił im wyrównać i przemalowali kolor srebrny w brązowy. Takich meczów chciałoby się więcej. W ogólnym rozrachunku TW prezentowało się bardzo dobrze, czasem były problemy ze składem, ale w tej lidze mieli je wszyscy. Najlepszy zawodnik ligi gra w TW – Dominik Szymański, gdyby w składzie TW regularnie występował Maciej Szczublewski TW z pewnością byłoby wyżej, a tak przed samą metą Sokolniki wyprzedziły TW na ligowym podium. Dla TW tytuł drużyny Fair Play – zespół był najmniej upominanym wśród wszystkich uczestników ligi – słowem boiskowi gentelmani.